https://www.ozelgeceler.com/blog

Meteoroloji Uyardı! 28 İlde Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; 28 ilde kar yağışı bekleniyor. Marmara bölgesinde yağışlar etkili olurken Doğu'da yollar kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Peki 5 günlük hava durumu nedir? İşte il il güncel hava durumu...

GÜNCEL 17/03/2017 - 08:46
 Meteoroloji Uyardı! 28 İlde Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor
-A +A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 28 il için kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptı.

Hava durumu tahminlerine göre, bugün İç Anadolu bölgesi tamamen kar altında olacak.

Yağış beklenen iller ise şöyle:

Kastamonu, Karabük, Bolu, Ankara, Kütahya, Eskişehir, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Konya, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Sivas, Kayseri, Amasya, Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Gümüşhane, Bayburt, Muş, Van, Erzurum, Hakkari ve Bitlis.

MARMARA YAĞMURLU
Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Isparta, Hatay, Çankırı ve Kırşehir çevreleri ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle hafif kuvvette olacak yağışların Marmara, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Hakkari çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredecek.

YOLLAR KAPANDI

Van, Bitlis, Hakkari ile Muş'ta kar ve tipi dolayısıyla 50 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Yüksekova İlçesinde gece saatlerinde başlayan kar hayatı olumsuz etkiledi. Esnaf ve vatandaş iş yeri ve evlerinin önünde biriken karı temizledi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
GÜNCEL kategorisine ait diğer haberler