https://www.ozelgeceler.com/blog

Erdoğan: Avrupa Haçlı- Hilal mücadelesini başlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım’a “Birlikte bir yemek yiyelim” daveti yapan Hollanda lideri Rutte’ye sert çıktı, “Biz de öyle bir başbakan yok” dedi. Başörtüsü yasağına onay veren AB Adalet Divanı’nın da ‘Haçlı-Hilal mücadelesini başlattığını’ söyledi.

POLİTİKA 17/03/2017 - 08:32
 Erdoğan: Avrupa Haçlı- Hilal mücadelesini başlattı
-A +A

Avrupa Adalet Divanı’nın başörtüsü kararını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’İşverenlere diyor ki ‘İsterseniz iş yerlerinizde başörtülü çalışmak isteyenlere müsaade etmeyebilirsiniz.’ Hani inanç, din özgürlüğü? Bunlar haçlı-hilal mücadelesini başlattılar. Bunun başka izahı olamaz’’ dedi. Sakarya’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde Hollanda ve  anayasa değişikliğine karşı çıkan CHP vardı. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

SEÇİMİ KAZANDIN AMA TÜRKİYE’Yİ KAYBETTİN
“Şimdi bunlar vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler, tutmadılar. Şimdi ‘geri kabul’ diyorlar. Ne geri kabulü ya geç onları. Sen benim bakanımı Hollanda’ya sokmayacaksın, sen benim Dışişleri Bakanıma uçuş izni vermeyeceksin, benim topraklarım olan başkonsolosluk binasına girmesine fırsat vermeyeceksin, bizden buralara girişi bekleyeceksin. Yok öyle şey.”

BİZDE ÖYLE BİR BAŞBAKAN YOK
“Arapların güzel bir sözü var, ‘Men dakka dukka.’ Kim dak ederse, ona da dak olunur. Sen atını itini benim oradaki Türk vatandaşlarımın üzerine mi saldın? Benim Hüseyin Kurt’umu itlerine mi ısırttın bunun bedelini ödeyeceksin. Ey Rutte, sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin ama bilesin ki Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. ‘Efendim, seçimden sonra Başbakan’la bir yemek yiyebiliriz.’ Bizde öyle bir Başbakan yok, geç o işi. Sen kaybettin.”

BU İŞİN BAŞI ALMANYA
“Almanya bu işin başını çekmiştir onlarla da bu işi oturup konuşacağız. Bir ajan teröristi Alman rezidansında bunlar saklıyor. Bunu Alman şansölyesi benden istiyor. Bizde yargı bağımsızdır dedim. Mahkemeye çıktı tutuklandı bu ajan terörist. Alman vatandaşıymış ne vatandaşı olursa olsun. Bunlar Türkiye’de gizli ajanlık yapıyorsa bedelini ödeyecek.”

BAŞÖRTÜSÜNE YASAK KARARI
Avrupa Birliği’nin Adalet Divanı bir açıklama yaptı. İşverenlere diyor ki ‘İsterseniz iş yerlerinizde başörtülü çalışmak isteyenlere müsaade etmeyebilirsiniz.’ Hani inanç, din özgürlüğü? Bunlar haçlı-hilal mücadelesini başlattılar. Başka bunun izahı olamaz. Açık söylüyorum, Avrupa hızla İkinci Dünya Savaşı öncesi günlere doğru yuvarlanıyor. Ben diyorum ya ‘Bunlar yeni Nazizmdir.’ Bundan çok rahatsız oluyorlar. Çünkü Hollanda Nazi tokadı yedi. Ey Hollanda, Srebrenitsa’da 8 bin 354 Müslüman kardeşimi katlettiniz. Bunları unutmuyoruz, bunların cibilliyetini biliriz.

SIKIYSA ‘HAYIR’ DESİNLER
  Şimdi sesleniyorum ‘Hayır’ diyenler, Cumartesi günü 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nün temelini atıyoruz, ‘Evet’ mi, ‘Hayır’ mı? Sıkıysa ‘Hayır’ desinler. Artık millet bunları yutmuyor.

KİŞİ SEVDİKLERİ İLE BERABERDİR
Hayır kampanyası yapmak üzere PKK ile beraber Avrupa’da dolaşanlardan bir tanesi de Türkiye Barolar Birliğinin Başkanıdır.  Senin PKK ile yan yana olmanı kim anlatabilir? Şu anda Kandil, PKK’nın başı, bölücü terör örgütlerinin yandaşları ‘Hayır’ diyor mu? Kişi sevdikleriyle beraberdir...

SEN ÖNCE HADDİNİ BİL
Dün ilk defa meydana çıkmış, orada milletvekilleri için diyor ki; ‘550 milletvekili bile fazla, 600’e ne gerek var. Ballı maaşlarını alıp yatacaklar’ diyor. Bu zatın Meclis’e, milletvekillerine, milletin iradesini temsil eden insanlara bakışı bu. Diyor ki ‘Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda sanki muhtarlara hitap ediyor’. Sen hayatında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda hitap ettin mi? Orada kimlerin oturduğunu biliyor musun? Önce bir haddini bil. Biz omurgalıyız. Ülkemde başka, orada başka, bizde böyle bir şey yok. 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
POLİTİKA kategorisine ait diğer haberler